اخبار

۷۰ درصد مشاغل کشور توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مشوق‌های بیمه‌ای و کارفرمایی برای افزایش جذب فارغ‌التحصیلان کاردانش لازم است، گفت: ۷۰ درصد مشاغل توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است.
۷۰ درصد مشاغل کشور توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس، مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش در برنامه پرسشگر با اشاره به ضرورت فرهنگ‌سازی در حوزه کار و کارآفرینی، اظهار کرد: قانون نظام جامع آموزش و تربیت مهارتی و فنی و حرفه‌ای مصوب شده تا یک وحدت جدی را ایجاد کند.
وی افزود: امسال با سه ساله شدن هنرستان ها، ۳۲۰ هزار نفر به جمع هنرآموزان ما اضافه شد یعنی طی سه سال اخیر۶۰۰ هزار دانش‌آموز داشتیم که به بالای ۹۰۰ هزار نفر رسیده است.
آذرکیش با بیان اینکه آمار پذیرش و ثبت‌نام ما در پایه دهم ۳۷ درصد در سال جاری بود، گفت: قرار است تا پایان برنامه ششم، حضور دانش‌آموزان در شاخه کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای به ۵۰ درصد برسد که الزاماتی نیاز دارد.
وی با اشاره به تغییرات سریع تکنولوژی و گستردگی در حوزه مشاغل، افزود: اگر قرار است به آمار ۵۰ درصدی برسیم و آموزش‌ها هم با کیفیت باشند، تعامل بین دستگاهی بسیار ضروری و اجتناب‌ناپذیر است.
مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مشوق‌های بیمه‌ای و کارفرمایی برای افزایش جذب فارغ‌التحصیلان نیز لازم است، تصریح کرد: ۷۰ درصد مشاغل توسط افراد با مدرک پیش دانشگاهی پر شده است.


با عضویت در تلگرام کافی نت دریا می توانید از آخرین خبرهای ثبت نامی های دانشگاهی و استخدامی ها و دیگر اخبار های مرتبط با کافی نت باخبر شوید .

جهت عضویت بر روی لینک زیر کلیک کنید .

عضویت در تلگرام کافی نت دریا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.